CAE - Infekční arthritis a encephalitis koz

(Caprine Arthritis and Encephalitis)

Artritida a encefalitida koz je nákaza vyvolaná pomalými lentiviry. K viru jsou vnímavá všechna plemena koz i ovcí. Zdrojem infekce je nemocné zvíře, jeho sekrety a exkrety. Infikované zvíře je celoživotní nosič viru. Inkubační doba je od několika měsíců až 3 – 4 roky. Charakteristickými příznaky jsou záněty kloubů, především karpálních, doprovázené burzitidou a synovitidou. Mohou se vyskytovat pneumonie, indurace mléčné žlázy a příznaky poškození CNS.
 
 
Sérologické vyšetření se provádí u koz a nekastrovaných kozlů starších 12 měsíců. V případě pozitivního zjištění protilátek viru CAE sérologickým vyšetřením ELISA a IDT testem se prokazuje, že již s CAE zvíře přišlo do styku. Dalším virologickým (PCR) dovyšetřením se zjišťuje zda je jedinec infikován virem a je jeho nositelem. V případě pozitivního výsledku virologického vyšetření se takovýto jedinec doporučuje vyřadit z chovu.
 
   
 
   

 

HOME - REAL ESTATE ROATÁN

OSTROV ROATÁN Stále zelený ostrov v Karibiku. Pojďme se na něj podívat...Další info... ROATÁN V MÉDIÍCH Před pár lety ještě neznámý ostrov. Jak je na tom dnes...Další info... INVESTICE Jak zajímavá může být investice tak daleko od domova...Další info... NEMOVITOSTI NA PRODEJ, OSTROV ROATÁN, KARIBSKÉ MOŘE Pozemky a domy na prodej Roatán, Karibik PORTFOLIO Naše...